سی و یکمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، سی و یکمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان آذربایجان غربی عصر امروز (چهارشنبه) با حضور مهندس سعادت استاندار آذربایجان غربی، دکتر رحمانی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، کهوریان معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار، قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون صنایع و معادن، اسکندری مدیرکل صنعت، معدن و تجارت و دبیر کارگروه استانی رفع موانع تولید و جمعی دیگر از مدیران و مسئولان استانی در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد.

سعادت در این جلسه با تاکید بر ضرورت احصاء و شناسایی دقیق مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی مشکل دار در استان، افزود: شناسایی دقیق مشکلات و ارائه راه حل های کارشناسی جهت فعال نمودن واحدهای تولیدی و صنعتی راکد استان، از اصلی ترین ماموریت های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید است و امیدواریم با تشکيل اين کارگروه بخش زيادي از موانع واحدهاي توليدي و صنعتي شناسايي و رفع گردد.

وی اضافه کرد: این کارگروه در راستای توجه و حساسیت ویژه‌ای که دولت به رفع موانع تولید داشته تشکیل شده و باید به‌ شکلی عمل کنیم تا نتایج آن برای افراد فعال در این حوزه و واحدهای تولیدی و صنعتی استان ملموس باشد.

اسکندری دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان نیز در این جلسه، به ارائه گزارشی از عملکرد کارگروه پرداخت و گفت: تاکنون 31 جلسه کارگروه رفع موانع تولید استان، با حضور استاندار محترم و معاون برنامه ریزی استاندار برگزار شده که حاصل این جلسات، 410 مصوبه برای رفع مشکلات 240 واحد تولیدی و صنعتی مشکل دار استان بوده است.

وی ادامه داد: از این 410 مصوبه، 342 مصوبه مربوط به مشکلات بانکی و 68 مصوبه نیز مربوط به دستگاههای اجرایی بوده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان افزود: از 342 مصوبه مربوط به مشکلات بانکی، 49 مصوبه اجرا شده، 216 مصوبه در دست اجرا و 77 مصوبه نیز اجرا نشده است.

وی گفت: از 68 مصوبه مربوط به دستگاههای اجرایی نیز، 24 مصوبه اجرا شده، 35 مصوبه در دست اجرا و 9 مصوبه اجرا نشده وجود دارد.

اسکندری همچنین در این جلسه، گزارشی از اجرای طرح پایش ارائه کرد و گفت: به منظور احیاء واحدهای راکد، طرح پایش واحدهای تولیدی استان به منظور شناسایی مشکلات آنها و برنامه‌ریزی برای رفع موانع تولید تدوین و در فاز نخست 400 واحد صنعتی مورد بازرسی و پایش قرار گرفته که به‌ دنبال اجرای برنامه‌های بهبود فضای کسب و کار در کشور و استان و برگزاری جلسات لازم برای حل و فصل مشکلات واحد‌های تولیدی مذکور، تعداد 73 واحد راکد و نیمه فعال استان، وارد فاز تولید و فعالیت شده‌اند.

شایان ذکر است بدنبال ابلاغ مصوبه مورخ 19/2/94 هیات وزیران کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست استانداران و دبیری سازمان صنعت ،معدن و تجارت در استانها، بمنظور بررسی و تبادل نظر و هماهنگی برای حل و فصل مشکلات فراروی واحدهای تولیدی، تشکیل شد.