به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، علی پیام در هفتمین جلسه کمیته امور ایثارگران اجلاسیه کنگره 12 هزار شهید استان که امروز در استانداری برگزار شد، گفت: گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان و برگزاری کنگره های ملی مثل کنگره 12 هزار شهید، باعث تحکیم فرهنگ ایثار و شهادت شده و کشور را در مقابل حوادث و تهدیدان و توطئه های دشمنان، بیمه می کند.
وی افزود: در سایه رشادت های شهدا و ایثارگران و هدایت های داهیانه رهبر معظم انقلاب، امروز امنیت و اقتدار در کشور فراهم شده و باید قدردان این امنیت باشیم و مردم شهیدپرور همیشه این امر را تا به امروز ثابت نموده اند.
مشاور امور ایثارگران استاندار در این جلسه با بیان اینکه زندگی نامه و وصیت نامه شهدا در قالب ویژه نامه و نشریه ای 72 صفحه ای چاپ می شود، اظهار داشت: جمع آوری، تهیه و آرشیو خاطرات و وصیت نامه شهدا به عنوان منبع و مرجعی برای آیندگان از اهداف تهیه این ویژه نامه و نشریه است.
وی ادامه داد: نقش، حضور و جانفشانی های همه اقوام اعم از کرد، ترک، ارمنی و آشوری در دفاع از نظام و انقلاب بسیار پررنگ بوده و انعکاس رشادت های شهدا و ایثارگران که با خون خود امنیت را حاکم نموده و سبب تحکیم وحدت ملی شدند از دیگر اهداف تهیه و چاپ این ویژه نامه به شمار می رود.
گفتنی است کنگره 12 هزار شهید 21 کمیته و 5 اجلاسیه دارد که ایثارگران یکی از اجلاسیه های این کنگره است.