مرکز هشدار الکترونیک پلیس (مها ) در آذربایجان غربی افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، مرکز هشدار الکترونیک پلیس (مها) در آذربایجان غربی صبح امروز با حضور علیرضا رادفر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، سردار اصلانی فرمانده انتظامی استان، سردار سلطانی مدیرعامل گروه فناوری اطلاعات و ارتباطات بنیان ناجا و جمعی از مدیران و فرماندهان نظامی و انتظامی استان افتتاح و آغاز بکار کرد.

مجهز شدن پلیس به فناوری های نوین، ارتقای امنیت و آرامش مردم را بدنبال دارد

معاون سیاسی استاندار در این مراسم ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی گفت: مجهز شدن پلیس به فناوری های نوین و تکنولوژی های روز مایه خرسندی است و بی تردید این اقدامات، تاثیر مثبتی در ارتقای امنیت و آرامش مردم بدنبال خواهد داشت.

رادفر اضافه کرد: با بهره گیری از فناوری های نوین، در کمترین زمان و کمترین نیرو و هزینه، می توان به مردم خدمت رسانی نمود و در همین راستا ایجاد مرکز هشدار الکترونیک باعث خواهد شد، ضمن اطلاع رسانی دقیق و به موقع اعمال مجرمانه به پلیس، اقدام موثر در جهت مقابله با جرائم بویژه سرقت صورت گیرد.

وی ابراز امیدواری کرد با استقبال شهروندان و سایر اماکن اداری و تجاری و مسکونی از سامانه هشدار الکترونیک پلیس، شاهد پیشگیری، کاهش و به حداقل رسیدن جرائم باشیم.

مدیرعامل گروه فناوری اطلاعات و ارتباطات بنیان ناجا نیز در این مراسم گفت: بعد از تهران، سیستان و بلوچستان و گیلان، استان آذربایجان غربی چهارمین استان کشور است که صاحب مرکز هشدار الکترونیک می شود.

سردار سلطانی، ایجاد مراکز الکترونیک را از روش های موثر برای کشف و کاهش سرقت عنوان و اضافه کرد:‌ سرعت عمل بیشتر در اطلاع رسانی اعمال مجرمانه به پلیس، منجر به واکنش سریع‌تر و دقیق‌تر عوامل انتظامی خواهد شد.

سردار سلطانی با بیان اینکه نگارش و تولید نرم افزار متناسب با فرهنگ بومی و ملی از اهداف جدی گروه فناوری اطلاعات ناجاست، تصریح کرد: قوی‌ترین تیم نرم افزاری کشور با 200 برنامه نویس با این گروه همکاری می کنند.

وی راه اندازی مرکز هشدار الکترونیک را در راستای اهداف دولت الکترونیک دانست و افزود: کاهش مراجعه مردمی و افزایش اعتماد عمومی از ثمره‌های مرکز هشدار الکترونیک است.

در ادامه، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با حضور در مرکز هشدار الکترونیک از بخش های مختلف آن بازدید و با روند کاری این مرکز آشنا شد.