مدیرکل دفتر زنان و خانواده استانداری تاکید کرد: باید تمام توان خود را برای معرفی زنان شهیده به عنوان اسطوره های صبر و مقاومت بکار گیریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، شهلا تاجفر مدیرکل دفتر زنان و خانواده استانداری در جلسه ای که با محوریت اقتصاد مقاومتی و ابلاغ سیاست های معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و همچنین موضوع برگزاری کنگره ملی 12 هزار شهید استان برگزار شد، بر لزوم شناساندن و نهادینه سازی فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تاکید کرد و افزود: باید تمام توان خود را برای معرفی زنان شهیده به عنوان اسطوره های صبر و مقاومت بکار گیریم.

تاجفر با اشاره به برگزاری اجلاسیه زنان کنگره ملی12000 شهید استان آذربایجان غربی در آذرماه سال جاری و در راستای پیام مقام معظم رهبری به کنگره 7000 زن شهیده کشور، معرفی و تبیین الگوی سوم زن مسلمان ایرانی را از مهمترین و اولویت دارترین اهداف اجلاسیه برشمرد و افزود: تمام توان خود را در جهت الگودهی و شناساندن زن مسلمان ایرانی و الگوی سوم به ویژه زنان شهیده به عنوان اسطوره های صبر و مقاومت به بانوان و خانواده ها بکار خواهیم گرفت.

تاجفر در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت و سرمایه اجتماعی بانوان، از ارائه بسته حمایتی زنان شاغل توسط معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خبر داد و اظهار امیدواری کرد: با تصویب بسته حمایتی مذکور شاهد گشایش و رفع بسیاری از مسائل و مشکلات حوزه زنان خواهیم بود.

وی همچنین اشاعه فرهنگ قرض الحسنه را در راستای احقاق حقوق شهروندی از الزامات توسعه پایدار و در جهت رونق اشتغال و کارآفرینی اجتماعی قلمداد نمود.