نخستین جلسه شورای آموزش و پرورش استان در سال جدید برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، نخستین جلسه شورای آموزش و پرورش استان در سال جدید، عصر امروز به ریاست علیرضا رادفر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در محل استانداری برگزار شد.

رادفر در این جلسه با بیان اهمیت توجه و حمایت از آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش زیربنای توسعه در هر کشور است و هر کشوری که خواستار توسعه یافتگی و تعالی است باید به بحث آموزش و پرورش توجه کافی و دقیق داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به شعار سال 97 گفت: شعار حمایت از کالای ایرانی که توسط مقام معظم رهبری برای سال جدید انتخاب شده است فقط یک شعار برای امسال نیست، بلکه استراتژی و راهبردی برای توسعه اقتصادی کشور است که برای تحقق آن همه مسئولین و مردم باید پای کار بیایند.

معاون استاندار با تاکید بر ضرورت فرهنگسازی در جهت خرید و حمایت از کالای ایرانی افزود: نهادینه نمودن فرهنگ خرید کالای ایرانی مساله ای است که باید از مدارس و دانش آموزان شروع شود و معلمین و مربیان به انحاء مختلف دانش آموزان را با فرهنگ خرید کالای داخلی آشنا کنند.

برگزاری بیستمن جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه ساز و برنامه های هفته معلم از دیگر موارد مورد اشاره معاون سیاسی استاندار در این جلسه بود.

رادفر در این ارتباط گفت: بیستمین جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه ساز و برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلم در سطح استان باید به بهترین شکل ممکن در استان برگزار شود؛ از صدا و سیمای مرکز استان نیز انتظار می رود اطلاع رسانی لازم را در خصوص برگزاری این برنامه ها انجام دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این جلسه گزارشی از عملکرد شورای آموزش و پرورش استان در سال گذشته و همچنین پذیرش میهمانان در مراکز اسکان فرهنگیان در ایام نوروز ارائه کرد.