معاون امور اقتصادی استاندار از پروژه شبکه آبیاری پیرانشهر بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، رضا حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی صبح امروز به همراه مدیرکل جهاد کشاورزی استان در سفر به شهرستان پیرانشهر در محل اجرای پروژه شبکه فرعی آبیاری پیرانشهر1 حضور یافت و روند پیشرفت این پروژه را از نزدیک ارزیابی نمود.

وی در حاشیه بازدید از این طرح گفت: در گذشته علی رغم خاک حاصلخیز، بارندگی های مناسب و نیروی انسانی فعال در پیرانشهر از ظرفیت کشاورزی منطقه آنطور که باید و شاید استفاده نشده است اما امروز با اجرا و تکمیل طرح های شبکه آبیاری در منطقه شاهد رونق و ارتقای بخش کشاورزی و بدنبال ایجاد صنایع پایین دستی و رونق اقتصادی در پیرانشهر خواهیم بود.

حسینی افزود: پروژه شبکه آبیاری پیرانشهر در مجموع بالای 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم تا هفته دولت سال جاری مورد بهره برداری قرار گیرد.

گفتنی است پروژه شبکه آبیاری پیرانشهر در 4 کارگاه بصورت همزمان با عنوان های پیرانشهر 1، پیرانشهر 2، جلدیان و سروکانی- بادین آباد و تمرچین در حال اجراست که با تکمیل آن ها، نزدیک به 13 هزار هکتار از اراضی پیرانشهر تحت سیستم آبیاری مکانیزه قرار خواهد گرفت.

 

دیدار با خانواده معظم شهید سید رشید حسینی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در ادامه برنامه های سفر خود به پیرانشهر در منزل شهید والامقام سید رشید حسینی حضور یافت.

وی در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس و نثار فاتحه بر روح شهید سید رشید حسینی، با اهدای لوح و هدایایی از خانواده معظم شهید حسینی تجلیل و قدردانی نمود.

 

بازدید از بازارچه مرزی تمرچین

معاون استاندار همچنین در سفر به پیرانشهر با حضور در پایانه مرزی تمرچین از بازارچه مرزی نیز بازدید کرد.

حسینی در این بازدید از نزدیک در جریان آخرین وضعیت زیرساختی و خدمات دهی این بازارچه قرار گرفت و دستورات لازم را برای تسریع امور مربوط به ترخیص کالا صادر کرد.