نشست تخصصی دهیاران شهرستان چالدران با محوریت موضوعات ضوابط فنی دهیاری ها، توسعه پایدار، کارآفرینی و اقتصاد روستایی با حضور فرماندار چالدران، بخشداران مرکزی و دشتک، کارشناسان سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، معاون مدیر کل دفتر روستایی استانداری آذربایجان غربی، مدیران ادارات، دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای شهرستان در محل مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد برگزار شد.

فرماندار چالدران در این جلسه با اشاره به اینکه این شهرستان 88روستای دارای دهیاری است که در سال ۹۶بیش از 3 میلیارد تومان اعتبار در جهت عمران و آبادانی این روستاها اختصاص یافته افزود: دولت تدبیر وامید همواره از روز نخست توسعه وآبادانی مناطق روستایی، محرومیت زدائی و توسعه پایدار را بعنوان رویکرد مهم برگزیده است ودر جهت تحقق اهداف آن تلاش می کند.

حسین زاده با تأکید بر مدیریت بدون پول، دست یافتن به توسعه پایدار را در مدیریت صحیح عنوان کرد و از شوراهای اسلامی روستاها به عنوان نمایندگان مردم خواست پیگیر کارهای عمرانی در روستاها باشند تا با همکاری و نظارت موثر آنها شاهد توسعه و آبادانی در این مناطق باشیم.

مقام عالی دولت در چالدران دهیاران را بازوان اجرایی دولت و حاکمیت و اولین حلقه ی واسط میان دستگاه های دولتی و مردم و بلعکس در روستا ها دانست و با بیان این که دهیاران مدیران عملیاتی و نمایندگان حاکمیت در روستا ها هستند راهکارهای قانونی را یاد بگیرند و دنبال مدیریت و استفاده صحیح از اعتبارات اختصاص یافته برای عمران و آبادانی روستاها باشند.

معاون مدیر کل دفتر امور استانداری نیز در این نشست گفت: دهیاران و شوراها باید خود را به دانش بومی مجهز کرده و زمینه توانمندسازی اهالی روستاها را فراهم کنند.

حسن عزیزی کارشناس سازمان همیاری شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور نیز در این نشست گفت: دهیاران حلقه اتصال دولت و مردم و نمایندگان دولت در روستاها هستند و باید برای پیشبرد اهداف دولت در روستاها تلاش کنند.

وی بیان کرد: دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها با مدنظر قرار دادن منویات مقام معظم رهبری باید به موضوع اشتغال روستائیان ورود پیدا کرده و با استفاده از ظرفیت های منطقه کارآفرینی کنند.

دلکش کارشناس سازمان همیاری شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور نیز اظهار داشت: پنجره واحد مدیریتی روستاها بر اساس ظرفیت ها و شرایط منطقه ای باید توسط دهیاران تدوین و قوانین محلی نیز توسط شوراهای اسلامی روستاها وضع شود.

در این نشست رئیس شورای بخش و نماینده دهیاران شهرستان نیز به بیان مسائل و مشکلات حوزه کاری خود پرداختند.