نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه امام صادق(ع) بنیانگذار نهضت علمی جهان اسلام بود، گفت: این امام همام با تشکیل نهضت عظیم علمی خود توانست اقتدار و عظمت جهان اسلام را حفظ کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی شامگاه یکشنبه در آیین عزاداری شهادت امام صادق (ع) افزود: مبنای نهضت علمی امام صادق (ع) حرکت در مسیر عبودیت و کمال و پرهیز از نفاق در بین مسلمانان است.

وی ادامه داد: آن امام معصوم توانست با تربیت بیش از چهار هزار شاگرد در علوم مختلف و هدایت آنان به مناطق مختلف احکام دین را حفظ و توسعه دهد.

وی افزود: امام صادق تاکید داشتند که مومنان باید از نفاق و ظلم و زورگویی در بین خود پرهیز کنند زیرا این امر موجب حفظ اتحاد و انسجام مسلمانان می شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی بیان کرد: هدف دشمنان خدشه دار کردن اتحاد و ایجاد تفرقه در جامعه اسلامی است و مردم و مسوولان باید حفظ انسجام ملی را در اولویت قرار دهند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی ادامه داد: دشمنان این مردم و نظام قصد دارند با افزایش فشارهای اقتصادی، اتحاد مردم و مسوولان را از بین ببرند و از این طریق به نظام اسلام ضربه بزنند ولی این مردم باید هوشیار باشند و دست افراد فرصت طلب را از کشور قطع کنند.

وی افزود: الگوپذیری از سبک زندگی امام صادق(ع) موجب رستگاری و سعادتمندی بشر می شود و مردم باید تلاش راه آن امام صدیق را ادامه دهند.

شایان ذکر است، محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی نیز در این مراسم حضور داشت.

انتهای پیام /*