وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مطالبه های فرهنگی و هنری مردم و مسوولان چایپاره پاسخ مثبت داد و گفت: نمایندگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این شهرستان به 'اداره' ارتقا می یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی به نقل از ایرنا، سید عباس صالحی روز دوشنبه در جلسه شورای اداری چایپاره که با حضور استاندار آذربایجان غربی برگزار شد، افزود: مشکلات سرمایشی و گرمایشی سالن مجتمع فرهنگی و هنری چایپاره نیز در اسرع وقت حل و دوره های آموزشی هنری با حضور اساتید تراز اول کشور به عنوان مطالبه هنرمندان این شهرستان برگزار می شود.

وی اضافه کرد: تبدیل وضعیت نمایندگی اداره تبلیغات اسلامی چایپاره به اداره نیز با جدیت پیگیری و برای تامین امکانات درخواستی انجمن های ادبی چایپاره کمک هزینه پرداخت می شود.

وی ادامه داد: تندیس شاعر چایپاره ای، استاد صفرعلی یوسفی اقدم متخلص به (شهباز) به عنوان یکی از مطالبه های اهالی فرهنگ و ادب این شهرستان ساخته شده و در یکی از میدان های این شهرستان نصب می شود.

وی اظهار امیدواری کرد تا طی چند ماه آینده بسیاری از مشکلات طرح شده در شورای اداری چایپاره برطرف شود و مردم وجود یک دولت خادم را احساس کنند.

** ایران فقط تهران نیست

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه 'ایران فقط تهران نیست' تصریح کرد: فضاهای فرهنگی و هنری باید در همه مناطق کشور افزایش پیدا کند تا زمینه خلاقیت هنری، رسانه ای و دینی فراهم شود.

وی افزود: باید از ظرفیت های فرهنگی استان هایی چون آذربایجان غربی که در همسایگی چند کشور قرار دارد در جهت معرفی کشور و تاثیرگذاری بر آن ممالک، استفاده شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سهم بودجه فرهنگی، تربیت بدنی و گردشگری از کل بودجه کشور را 2.5 درصد عنوان کرد و افزود: بخش محدودی از این بودجه به فرهنگ اختصاص می یابد و با این نظام بودجه ریزی نتایج مثبت مورد نظر در فرهنگ تحقق نمی یابد.

صالحی افزود: هفت سفر برنامه ای تاکنون به استان های مختلف کشور داشته ام تا با امضای تفاهم نامه با استانداری ها بودجه برنامه های فرهنگی افزایش پیدا کند.

وی اضافه کرد: یک سفر برنامه ای ظرف چند ماه آینده به آذربایجان غربی با هدف امضای تفاهم نامه با استانداری انجام خواهد شد.

انتهای پیام /*