تقاطع غیرهمسطح محور نقده – محمدیار که با 140 میلیارد ریال هزینه در مسیر خط آهن مراغه - ارومیه احداث شده است با حضور استاندار آذربایجان غربی و جمعی از مسوولان استانی به بهره برداری رسید.

ایرنا فرماندار نقده روز چهارشنبه در آیین افتتاح این تقاطع غیرهمسطح گفت: این طرح از سال 1391 شروع شده بود و پس از 6 سال و با اهتمام ویژه دولت تدبیر و امید افتتاح شد.

مرتضی فرامرزی بیان کرد: همزمان با هفته دولت 22 طرح عمرانی، رفاهی، خدماتی، آموزشی، ورزشی و محیط زیستی با یکهزار و 30 میلیارد ریال هزینه در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

وی افزود: افتتاح خانه عالم در محمدیار، افتتاح ساختمان محیط بانی در تالاب سلدوز و پارک پیاده روی از جمله این طرح هاست.

وی با اشاره به اینکه امسال طرح گازرسانی به 10 روستای این شهرستاننیز به بهره برداری می رسد، ادامه داد: 2 طرح جایگاه سوخت CNG و بهسازی مسیر سه راهی محمدیار تا تمرچین نیز با اعتبار 580 میلیارد ریال کلنگ زنی می شود.

شهرستان 125 هزار نفری نقده یکی از شهرستان های جنوبی آذربایجان غربی بوده و در فاصله حدود 80 کیلومتری جنوب ‌شرق ارومیه واقع شده ‌است.

هفته دولت از دوم شهریورماه آغاز شده است و تا هشتم این ماه /سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر، رییس جمهوری و نخست وزیر وقت/ ادامه می یابد.

انتهای پیام /*