معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: کمیته های کارآفرینی ایثارگران با هدف اشتغالزایی برای کسانی که بار سنگین جهاد را در دوره ای از تاریخ کشور به دوش کشیده اند، باید در این استان تشکیل شود.

رضا حسینی روز سه شنبه در نخستین جلسه شورای هماهنگی امور ایثارگران استان در سال جاری با اشاره به اینکه رعایت قانون استخدام فرزندان شاهد و ایثارگر در دستگاه های دولتی ضروری است، افزود: تشکیل این کمیته ها در حوزه های سرمایه گذاری و اشتغال، رفاهی و خدمات درمانی می تواند زمینه ساز توسعه منطقه ای شود.

وی اضافه کرد: مشاوران ایثارگران در دستگاه های اجرایی باید در راستای کارآفرینی و برنامه ریزی برای تولید مشاغل جدید ایده های نوین ارائه بدهند.

وی بیان کرد: حیثیت و موجودیت نظام جمهوری اسلامی مدیون خون شهدا و تلاش های رزمندگان و ایثارگران بوده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه پیوند معنوی مردم و مسوولان در سایه خدمت صادقانه دستگاه های اجرایی میسر است، بیان کرد: خدمات اداره ها باید به رضایتمندی مردم و تربیت سرمایه های اجتماعی در جامعه منجر شود.

حسینی با اشاره به اینکه جنگ اقتصادی در منطقه از چالش های مهم است، افزود: وحدت و انسجام دستگاه های اجرایی در ارائه خدمات صادقانه کشور را از این گردنه عبور می دهد.

علی پیام مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: امنیت و اقتدار امروز کشور را مدیون شهدا و ایثارگران بوده و باید راه آنان را ادامه دهیم.

وی ادامه داد: از سال ۱۳۹۲ طبق ابلاغ وزیر کشور در همه دستگاههای اجرائی اعم از فرمانداری، شهرداری، دانشگاهها یک مسئول رسیدگی به امور ایثارگران انتخاب گردید تا در جهت خدمت به ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت عمل کند.

پیام افزود: طی ۴ سال گذشته استان آذربایجان غربی همواره به عنوان استان برتر در رسیدگی به امور ایثارگران در کشور عمل نموده است.

وی با اشاره به اینکه اولویت اول دولت، درخصوص اشتغال و تقویت واحدهای تولیدی است، تصریح کرد: استان آذربایجان غربی طی سال جاری موفق به کسب رتبه برتر در جذب تسهیلات مشاغل روستایی و عشایری گردیده است.

مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران آذربایجان غربی با بیان اینکه استان دارای ۶۰۰ هزار ایثارگر است، خاطرنشان کرد: حدود ۲۰ درصد جمعیت استان را ایثارگران تشکیل می دهند.

وی یادآور شد: اگر مشکلات ایثارگران استان که بخش بزرگی از جمعیت استان را به خود اختصاص داده اند حل شود، بار سنگینی از دوش فعالیتهای استان برداشته خواهد شد.

پیام باتاکید بر اینکه ایثارگران زحمات فراوانی برای کشور کشیده اند، گفت: در سراسر جهان ایثارگران از جایگاه والابی برخوردار بوده و در کشور ما نیز این ارزش گذاری به ایثارگران یک فرهنگ دینی محسوب می شود.

وی افزود: امروز بیشترین دغدغه بنیاد ایثارگران درخصوص اشتغال ایثارگران بوده و باتوجه به اینکه استان جز مناطق عملیاتی کشور بوده است، نسبت به جمعیت استان بیشترین آمار ایثارگران را دارا هستیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در حال حاضر پنج هزار دانشجوی خانواده شهدا و ایثارگر در این استان در حال تحصیل است، گفت: یکهزار و 589 نفر از سال 1394 تاکنون از تسهیلات خوداشتغالی و کارآفرینی بهره مند شده اند.

مهدی فعال افزود: یکهزار و 722 نفر نیز بین سال های 1394 تاکنون در دستگاه های دولتی آذربایجان غربی استخدام شده اند.

مردم آذربایجان غربی 12 هزار شهید، 19 هزار جانباز و 2 هزار آزاده تقدیم دفاع از کیان اسلامی کرده اند؛ همچنین 125 هزار نفر ایثارگر و رزمنده و خانواده آنها در این استان وجود دارد که همیشه در همه صحنه ها به صورت گسترده حضور دارند.

انتهای پیام /*