معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل اصلی ترین استراتژی دولت برای رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، صفرزاده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در اولین جلسه کارگروه اشتغال استان در سال 95 که پیش از ظهر امروز در سالن همکف استانداری برگزار شد، با تاکید بر نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری به اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور تشکیل شده است و بایستی با جدیت تمام مشکلات واحدهای تولیدی در آذربایجان غربی در کوتاهترین زمان بررسی و رفع گردد و در صورت بروز مشکل به ستاد ملی ارجاع داده می شود.

وی افزود: رفع موانع تولید و حل مشکلات واحد های تولیدی و ایجاد اشتغال از مهمترین سیاست های دولت تدبیر و امید می باشد که ضروری است در این خصوص به صورت جدی برای حل مشکلات واحد های تولیدی قدم برداریم.

صفرزاده با بیان اینکه این کارگروه باید نقشی را ایفا کند که با مثبت نگری و پیدا کردن راههای منطقی و هموار کردن زمینه، نه تنها مشکلات واحدهای اجرایی حل شود بلکه دستگاههای اجرایی و بانکها نیز به وظایف خود عمل نمایند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار با بیان اینکه واحدهایی که نقش اساسی دارند و با خروج از رکود آنها برای تعداد زیادی از افراد زمینه اشتغال فراهم می شود، در اولویت هستند، افزود: عليرغم مشکلات موجود ، با خروج طرح های مشکل دار از رکودو تامین بخشی از سرمایه در گردش این واحد ها می توان فرصت اشتغال برای جوانان استان فراهم نمود.

در ادامه جلسه هریک از اعضای جلسه گزارشی از عملکرد دستگاه متبوعه در ایجاد اشتغال در سال گذشته ارائه نمودند.