مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی گفت: بیش از 6 هزار حرفه مهارتی فنی و حرفه ای در استان به مهارت آموزان آموزش داده شده است.

محسن مددی در آیین تجلیل از مربیان مهارتی آذربایجان غربی افزود: آموزش های مهارتی این 6 هزار حرفه در مراکز دولتی، زندان ها، مراکز درمان اجباری معتادان، ماده 15 و سکونت گاه های غیر رسمی و موسسات کارآموزی و آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای ارائه می شود.

وی اظهار کرد: توسعه و ترویج مشاغل خانگی و صنایع دستی، ساماندهی و آموزش کارگران صنعت ساختمان در 16 حرفه مهارتی و ترویج فرهنگ کار و مهارت آموزی در بین جوانان از مهمترین اقدامات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان است.

وی اضافه کرد: آموزش های فنی و حرفه ای با نگرش و رویکرد کار محور همسو با تغییرات و پیشرفت های تکنولوژیکی زمینه توسعه جوامع را فراهم می سازد.

پریسا قربان ‌‌نژاد رئیس دانشگاه الزهرا (س) ارومیه نیز در این آیین با اشاره به معضل بیکاری در جامعه گفت: ایجاد مراکز کارآفرین یک نیاز جدی برای استان است و مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان باید انسان های کارآفرین تربیت کند.

وی اضافه کرد: یکی از راهکارهای مهم اشتغال زنان، توسعه کار آفرینی است و ایجاد کسب و کار باعث می شود که آنها با بهره گیری از استعدادهای بالقوه خود، افرادی خلاق، نوآور و کارآفرین شوند.

در ادامه این آیین از مربیان نمونه بخش دولتی و موسسات کارآموزی و آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای آذربایجان غربی قدردانی شد.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی یکی از استان های موفق در ارائه آموزش های مهارتی در کشور به شمار می رود و سالانه افزون بر هفت میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی در استان ارائه می شود.