معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: عملیات انسداد 85 درصد مرزهای آذربایجان غربی به خوبی انجام شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی به نقل از ایرنای مهاباد، علیرضا رادفر روز سه شنبه در همایش مبارزه با قاچاق و مصرف مشروبات الکلی در تالار وحدت مهاباد اظهار کرد: استفاده از ابزارآلات اپتیکی و الکترونیکی برای کنترل مرزها از اهداف ما در مبارزه با قاچاق است.

وی افزود: همسایگی با سه کشور عراق، نخجوان و ترکیه و مرز 967 کیلومتری با این کشورها آذربایجان غربی را با چالش قاچاق روبرو کرده که نیروی انتظامی و دولت در این خصوص وظیفه ذاتی خود را برای مبارزه با قاچاق عمل می کند اما به کمک مردم نیز نیاز داریم.

رادفر گفت: دشمن در کنار مرزهای کشور در اقلیم کردستان عراق کارخانه مشروب سازی ساخته و با این اقدام تنها به فکر منافع اقتصادی نیست بلکه به فکر ضربه زدن و وارد کردن هجمه به جامعه و جوانان ایران هدف اصلی آنان است.

وی بیان کرد: جامعه جوان و پویای کشور مورد هدف قاچاقچیان و دشمنان انقلاب قرار گرفته تا جوانانی که در پویایی و توسعه یافتگی کشور نقش تعیین کننده دارند با مشروبات الکلی به عناصر غیرفعال و بی اراده تبدیل شوند.

وی تاکید کرد: دشمن می خواهد جوان را از جامعه اسلامی جدا کند تا به نیات خود برسد بر این اساس باید باورهای غلط از جامعه زدوده شود که در این راه تشکل های مردمی یا نهادهای مدنی می توانند کمک ما باشند.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی هم در این همایش گفت: پرداختن به فعالیت های اجتماعی اولویت دولت تدبیر و امید است و امور اجتماعی در صدر اولویت های کشور است.

هوشنگ عطاپور اظهار کرد: شورای اجتماعی کشور تا کنون چهار جلسه در محضر رهبر معظم انقلاب برگزار کرده است.

وی همچنین با اشاره به ضرورت اجتماعی کردن مبارزه با قاچاق، بیان کرد: اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر مورد تاکید است و این کار با همکاری مردم صورت می گیرد در مبارزه با قاچاق مشروبات الکلی نیز باید از ظرفیت عموم جامعه، نخبگان، آموزش و پرورش، نهاد خانواده و روحانیت و در حقیقت بسیج جمعی استفاده کنیم.

عطاپور گفت: وجود اعتقادات و ترویج باورهای دینی به مبارزه با آسیب های اجتماعی کمک می کند و در این خصوص ترویج نماز و تقویت باورهای دینی در کاهش آسیب های اجتماعی بسیار موثر است.

فرماندار مهاباد نیز در این همایش گفت: توطئه استکبار جهانی ضربه زدن به ایران است و بر این اساس قاچاق را وسیله ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران انتخاب کرده است.

جعفر کتانی اظهار کرد: بر این اساس گذرگاههایی را برای قاچاق مشروبات الکلی و مواد مخدر وجود دارد که البته توسط نیروهای انتظامی برای قاچاقچیان ناامن شده است.

همایش یک روزه قاچاق و مصرف مشروبات الکلی در آیات و روایات روز سه شنبه با شرکت مسئولان ارشد استانی و شهرستانی در تالار وحدت شهرستان مهاباد برگزار شد.