معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مهاباد با گرامیداشت روز 16 آذر و تبریک روز دانشجو گفت: دانشجویان این مرز و بوم همواره پیشگام و طلایه دار آرمان های بلند و مترقی ملت ایران در طول تاریخ هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، جعفر کتانی روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: دانشجویان در مقاطع مختلف انقلاب برای میهن اسلامی همواره منشا برکات و ثمرات فراوانی بودند.

وی افزود: 16 آذر نماد پایمردی و حق طلبی دانشجویان در برابر سایه شوم ظلم و اختناق و سرسپردگی و یادآور رشادت دانشجویانی است که سینه خود را در برابر تیرهای استبداد و استعمار سپر کردند و آزادگی و ظلم ستیزی ملت بزرگ ایران را در تاریخ ثبت کردند.

کتانی بیان کرد: دانشجو و جوانان، نیروی محرکه برای توسعه و پیشرفت جامعه و جلوبرنده و هدایتگر افکار عمومی می باشند و همواره تعیین کننده هستند.

** دانشگاه محل تمرین مهارت های اجتماعی و سیاسی است

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شهرستان مهاباد نیز در مراسمی که به مناسبت روز دانشجو در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور این شهرستان برگزار شد، گفت: دانشگاه محل تمرین برای کسب مهارت های اجتماعی، سیاسی و بروز خلاقیات است.

به گزارش ایرنا، ایرج شجاعی اظهار کرد: اهمیت و درک روز دانشجو بر کسی پوشیده نیست و نباید چنین روزهایی که جنبش های دانشجویی خواهان سرنگونی استکبار بودند را فراموش کرد زیرا دانشجویان خواهان عدالت خواهی و استکبار ستیزی بودند که ثمره این حرکت ها به وجود آمدن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی گفت: ما دانشگاه خاموش نمی خواهیم بلکه از دانشجویان و افراد نخبه فرهنگی و علمی می خواهیم با نکته نظرات و پیشنهادات خود به طور منصفانه نقد کنند پس باید دانشجویان در ارتقا نظام و پایداری انقلاب اسلامی ما را یاری کنند زیرا مغزها امروز از نفت برای ما با ارزش تر هستند.

شجاعی ادامه داد: در دوران هشت سال دفاع مقدس این دانشجویان بودند که جنگ را مدیریت کردند دانشجویانی چون شهید باکری و شهید همت راه را برای ترقی و آبادانی ایران باز کردند و امروز رسالت تک تک ماست که در میدان مبارزه جنگ نرم که استکبار آن را پی ریزی کرده مبارزه کنیم چون دشمن در کمین است.

رئیس دانشگاه پیام نور مهاباد نیز در این مراسم اظهار کرد: آرمان گرایی، پژوهش محوری و بهره وری باید در دانشگاه در صدر کار باشد اگر نباشد به طور یقین دانش افزایی صورت نمی پذیرد.

معروف خلیلی افزود: 16 آذر روز بزرگی در تاریخ ایران به حساب می آید چون در چنین روزی تغییر جامعه ایران به دست دانشجویان و پیروان امام راحل رقم خورد .

وی ادامه داد: در زمان شاه هر نوع حرکت دانشجویی از طرف رژیم سرکوب می شد ولی اکنون آگاهی، هوشیاری و توسعه فضای فکری دانشجویان در امور مملکتی ایران دخیل و این اهمیت دادن به مقام شامخ دانشجو است.

انتهای پیام /