فرماندار بوکان گفت: فرش ایران به سفیر فرهنگی کشور تبدیل شده و پیام صلح و نوع دوستی خود را از زبان مردم ایران به جهانیان ابلاغ می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان؛ دکتر جمال خسروی فرماندار بوکان در همایش رونمایی از فرش سفید صلح که با حضور دکتر قشقاوی معاون وزیر امور خارجه در محل سالن سیمرغ این شهرستان برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: فرش بافی هنری اصیل و ایرانی است که بیش از چهار تا پنج میلیون نفر به آن اشتغال دارند که در این میان، فرش ایران به سفیر فرهنگی کشور تبدیل شده و پیام صلح و نوع دوستی خود را از زبان مردم ایران به جهانیان ابلاغ می کند.

دکترجمال خسروی ادامه داد: حفاظت از فرش حفاظت ازتاریخی پر فراز و نشیب بوده و سالهاست که در این دیار فرش هایی بافته می شود که ساعت ها می شود در دیدن هر نقش و گره آن مبهوت ماند.

فرماندار شهرستان بوکان بیان کرد: در جنوب استان و به ویژه در بوکان صنعت فرش به سهولت توانسته اشتغال زایی ایجاد کند و لازم است که امکانات این صنعت برای شاغلین این حرفه بیشتر فراهم شود.

وی گفت : در سایه تحریم های ظالمانه جهان هم دچار خسران و از زیبایی این هنر زیبا بی نصیب شد و نیز با وجود تبلیغ و بازاریابی برای فرش صنعتی، فرش سنتی و دستباف از قافله  دور ماند.

فرماندار شهرستان بوکان با اشاره به اهمیت صلح و آرامش در جهان تصریح کرد: دولت، گفتمان استدلال و اعتدال را از سیاست خارجی آغاز کرد و سایه جنگی شوم را از سر مردم  آزاد اندیش ایران اسلامی برداشت.

دکترخسروی با بیان اینکه در فقدان گفت و گو، خانواده از هم می پاشد، سیاست به تنش کشیده می شود، تجارت کند و علم متوقف می شود و بدگمانی در همه جای جامعه رواج پیدا می کند، گفت :  در حالی که خاورمیانه در آتش کینه و نفرت می سوزد دولت مردان تدبیر و امید اجماع جهانی علیه ایران را شکستند و در آرامش به گفت و گو پرداختند.

وی با بیان اینکه جامعه ایران از فقدان گفت و گو رنج های فراوانی برده است ، اظهار داشت: حتی مخالفان برجام هم پذیرفته اند که باید به نام جامعه جهانی، مقابل زیاده خواهی ها ایستاد و این ها نشانه گشترش تفکر، اعتدال و اصلاح در جامعه است.

دکترخسروی افزود: گره زدن صلح به هنر و گره زدن اقتصاد به سیاست حاکی از نهادینه شدن گفتمان اعتدال در جامعه است.

فرماندار شهرستان بوکان با اشاره به اهمیت توجه به صنعت فرش و فرش بافی تصریح کرد:  وظیفه تمامی نهادها به ویژه سازمان صنعت، معدن و تجارت است که با فراهم آوردن امکانات و به ویژه تسهیل صادرات آن به این صنعت کمک کند و گره های پیش پای آن را باز نماید.