جلسه ستاد تنظیم بازار استان آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، جلسه ستاد تنظیم بازار استان آذربایجان غربی امروز به ریاست نادر صفرزاده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار و با حضور دبیر و سایر اعضای ستاد در محل استانداری برگزار شد.

صفرزاده در این جلسه در رابطه با تامین میوه شب عید استان گفت: ستاد تنظیم بازار استان لازم است تدابیر و پیش بینی های لازم را برای تامین میوه از جمله سیب و پرتقال مصرفی مردم در شب عید انجام دهد و در این راستا هدف دولت نیز حمایت از مصرف کنندگان و همچنین تولیدکنندگان و بطور کلی تنظیم بازار است.

وی افزود: متولیان امر بویژه سازمان تعاون روستایی در اسرع وقت نسبت به خریداری و ذخیره میوه مورد نیاز شب عید در استان اقدام نمایند تا میوه شب عید با کیفیت و قیمت مناسب و به مقدار کافی تهیه و در اختیار مردم قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار همچنین در این جلسه از دامپزشکی استان خواست گزارشی از آخرین وضعیت بهداشتی کشتارگاههای دام و طیور استان در جلسه آتی ستاد ارائه دهد.

اسمعیل کریم زاده مدیرکل جهاد کشاورزی آذربایجان غربی و دبیر کارگروه ستاد تنظیم بازار استان هم در این جلسه با ارائه گزارشی از برنامه ریزی های انجام شده برای تامین میوه شب عید گفت: قرار است یک هزار تن سیب و دو هزار و 500 تن پرتقال با این هدف در استان توزیع شود که در حال خریداری و تامین آن هستیم؛ فلذا مردم نگران تامین میوه شب عید خود نباشند.

ارائه گزارش مدیرکل جهاد کشاورزی استان در رابطه با وضعیت ذخیره و تولید کالاهای اساسی از جمله گوشت سفید و قرمز، مرغ منجمد، برنج، شکر و گندم در استان از دیگر موضوعات مطروحه جلسه امروز ستاد تنظیم بازار استان بود.

کریم زاده در این ارتباط گفت: هیچ مشکلی در استان در راستای تامین کالاهای اساسی وجود نداشته و برای پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی برای ذخیره کالاهای مورد نیاز مردم تدابیر ویژه اندیشیده شده است.