حجت السلام و المسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه و سعادت استاندار آذربایجان غربی در پیامی از حضور پرشور مردم در آیین گرامیداشت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی در استان قدرانی کردند.

در این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض تسلیت مجدد به مناسبت ارتحال فقید سعید ، مبارز انقلابی، یار و یاور امام راحل و رهبر معظم انقلاب، آیت الله هاشمی رفسنجانی، از ملت ایران و به ویژه شهروندان استان آذربایجان غربی برای حضور در مجلس بزرگداشت یاد ایشان تقدیر می کنیم. امروز مردم آذربایجان غربی نشان دادند که ملت عزیز ما همیشه به آرمان‌های انقلاب اسلامی وفادار هستند و جلوه دیگری از همراهی و همدلی با یکی از بزرگان نظام را نشان دادند.

شکوه حضور مردم قدرشناس جمهوری اسلامی مهر تاییدی بر خدمات ماندگار مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی است که عمری در راه تعالی نظام و کشور تلاش کردند.

فرصت را مغتنم دانسته و به این وسیله مصیبت و رحلت یار دیرین امام راحل و دلسوز انقلاب اسلامی حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی را به مقام معظم رهبری، همه ملت ایران ، مردم استان آذربایجان غربی و همچنین خانواده محترم ایشان تسلیت عرض نموده و برای ایشان غفران و رحمت واسعه الهی مسئلت می نماییم و ضمن قدردانی و تجلیل از این همه محبت و قدرشناسی ملت شریف و بزرگ آذربایجان غربی، آزرومند است که راه و اندیشه او و ولایتمداری ان بزرگوار همچنان چراغ فرداها و قرن‌های آینده این سرزمین باشد.