در جلسه شورای اداری شهرستان و با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه، فرماندار و سایر اعضای شورای اداری، از زحمات و تلاشهای چندین ساله حجت الاسلام و المسلمین محمود ابراهیمی تشکر و حجت الاسلام و المسلمین جمشیدی بعنوان امام جمعه شهرستان معرفی شد.

فرماندارچایپاره در این آئین ضمن تقدیر از عملکرد و تلاشهای پنج و نیم ساله حجت الاسلام و المسلمین محمود ابراهیمی در باب مسائل فرهنگی و دینی در شهرستان، گفت: به برکت انقلاب اسلامی و حاکمیت ولایت فقیه در جامعه اسلامی ما از توان روحانیت بهرمند شده ایم و هر زمانی که روحانیت منشاء یک حرکتی شده اند، آن حرکت از نتیجه لازم و مطلوب برخوردار بوده که حرکت تاریخی امام راحل(ره) و رهبری و هدایت انقلاب و پیروزی آن را میتوان از نتیجه بارز این حرکت ارزیابی نمود.

اصغری در ادامه به نقش خطیر امنیت در جامعه اشاره و افزود: از وظایف بسیار مهم حاکمان برقراری امنیت در جامعه بوده و امنیت مرزهای خارجی از طریق نیروهای مسلح قابل حصول بوده ولی بدون حضور، مشارکت و اراده مردم این خواسته مهم در داخل قابل تحقق نیست که به این امر باید توجه ویژه شود که در کشور اسلامی ما نقش برجسته دین و مردم و اعتقادات دینی آنان (مردمسالاری دینی) از مهمترین عاملی است که در تامین امنیت داخلی نقش اساسی دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در این جلسه از نماز جمعه بعنوان یکی از پایه های مهم مردمسالاری دینی در کشور نامبرد و اظهار داشت: هم از بعد حضور مردم در صفهای فشرده و بهم پیوسته نمازجمعه و هم جایگاه حکومتی نماز جمعه که، سیاستهای کلی نظام و رهبری و مسائل و مشکلات مردم و جوامع اسلامی در آن تبیین می شود، همه و همه جایگاه خطیر و بس مهم نماز جمعه را رسانده و گواهی دیگر بر نقش آن در تامین امنیت از بعد دیگر قابل ارزیابی است.

اصغری در خاتمه به بحث مهم و حساس انتخابات پیش رو اشاره و بیان داشت: در آینده نزدیک هم انتخابات ریاست جمهوری و هم انتخابات شوراهای شهر و روستا را پیش رو داریم که قانون وظیفه همه عوامل دخیل در انتخابات را مشخص نموده و ما هم (وزارت کشور) طبق قانون فقط مجری صحیح انتخابات بوده و نباید با حرکت و عمل ناسنجیده و با موضعگیری های جانبدارانه بر علیه و یا له کسی عمل نموده و شائبه دخالت بیجا در انتخابات را داشته که قطعا با چنین مواردی و در صورت مشاهده از جانب هرشخصی، طبق قانون برخورد خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه از دیگر سخنرانان این جلسه ضمن تشکر از تلاشها و خدمات ارزنده امام جمعه سابق شهرستان، در باب تودیع و معارفه در جامعه اسلامی، مطالبی را بیان کرد و گفت: پست و مسئولیت و جایگاه ها در نظام اسلامی یک امانت است نه فرصت و رمز موفقیت در زمان دریافت مسئولیت در این است که دارنده این مسئولیت چقدر توانسته در مسیر خدمت خالصانه به مردم و خلق الله گام برداشته که بی شک تنها خدمت صادقانه تامین کننده رضایت الهی است و در غیر اینصورت جز خسران چیزی عاید گیرنده و یا تحویل دهنده موقعیت نخواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در ادامه به برخی از خصوصیات اخلاقی مدیران در جامعه اسلامی اشاره و آنرا رمز موفقیت دانسته و افزود: مسئول حقیقی کسی است که بتواند رابطه خود را هم در خفا و هم در ظاهر با خداوند متعال حفظ نماید، صداقت در گفتار و عمل باید منش مسئولین جامعه اسلامی بوده و استمداد و طلب حمایت از درگاه باریتعالی در طی مسیر درست و عدم انحراف از آن نباید لحظه ای فراموش شود.

در ادامه جلسه حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه سابق چایپاره به بیان عملکرد خود در دوران 5.5 ساله حضورش در این شهرستان پرداخت و گفت : در این مدت توانسته است علاوه بر جذب گسترده مردم در نماز جمعه ،حوزه علمیه خواهران و برادران و توسعه محوطه مسجد جامع را نیز به سر انجام برساند .

حجت الاسلام جمشیدی امام جمعه جدید چایپاره نیز در این جلسه به بیان اهم برنامه های خود برای گسترش فرهنگی و معنوی شهرستان با تعامل مسئولان پرداخت .

در پایان این جلسه با قرائت حکم امام جمعه جدید چایپاره، حکم امامت جمعه وی برای 3 سال به وی اعطا شد و سپس با اهدای هدایایی از زحمات و خدمات امام جمعه سابق قدردانی شد .

فرماندار و برخی از اعضای شورای اداری شهرستان هم با اهداء لوح و هدایایی، از خدمات و تلاشهای چندین ساله حجت الاسلام و المسلمین محمود ابراهیمی در جایگاه امامت جمعه شهرستان، تقدیر نمودند.