همزمان با ایام الله دهه فجر عملیات اجرایی گازرسانی به 8 روستای بخش مرکزی تکاب صبح امروز با حضور معاون امور اقتصادی و منابع انسانی استاندار آذربایجان غربی، فرماندار تکاب و جمعی از مسئولان محلی آغاز شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی به نقل از روابط عمومی فرمانداری تکاب، فرماندار شهرستان تکاب در آئین کلنگ زنی این طرح گازرسانی گفت: طرح گازرسانی به 8 روستای محور یولقون آغاج و عربشاه گروس با اعتباری بالغ بر 51 میلیارد ریال آغاز شده و با بهره برداری از آن بیش از 930 خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.

ایرج ثقفی افزود: برای اجرای این طرح گازرسانی بیش از 7 کیلومتر شبکه توزیع و انتقال احداث خواهد شد.

فرماندار اظهار کرد: بابهره برداری از طرح های گازرسانی میزان بهره مندی جمعیت روستایی تکاب از نعمت گاز طبیعی به 77 درصد خواهد رسید.

وی بیان کرد: هم اینک نیز عملیات گازرسانی به 28 روستای محور یولقون آغاج و زرشوران در حال اجراست.

فرماندار تکاب گفت: با اجرا و تکمیل طرح های گازرسانی بیش  از 90 درصد روستاهای شهرستان تکاب تا دوسال آینده تحت پوشش شبکه گاز طبیعی قرار می گیرد.

ثقفی ادامه داد: دولت یازدهم توجه ویژه ای به گازرسانی به روستاها و مناطق محروم دارد و در شهرستان تکاب نیز اقدامات موثری برای گازرسانی به روستاها انجام شده است.

همچنین به مناسبت گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، طی مراسمی با حضور معاون امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری آذربایجان غربی، عملیات اجرایی احداث یک باب سالن ورزشی در زمینی به مساحت 4 هزار و 500 متر مربع با اعتبار اولیه 7 میلیارد ریال در منطقه شریف آباد آغاز شد.