استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد: باید فضای نقش آفرینی مردم در اقتصاد مقاومتی بیش از پیش فراهم شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، مهندس سعادت در مراسم افتتاح مرکز تولیدی پوشاک نرگس شهرستان خوی، بر لزوم جلب و ارتقای مشارکت مردم در پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و افزود: مشارکت مردم در اقتصاد مقاومتی یک اصل است؛ فلذا لازم است همه ما برای ایجاد فضایی برای نقش آفرینی هر چه بیشتر مردم و فعالان اقتصادی در کشور تلاش کنیم.

وی، برخورداری از آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای و ارتقای سطح علمی و تکنولوژی کارگاهها و واحدهای تولیدی را از دیگر لازمه های پیشبرد برنامه های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: در این راستا است که واحدها می توانند تولید با کیفیت و قابل عرضه در بازارهای صادراتی داشته باشند.

سعادت افزود: موفقیت آمیز بودن سرمایه گذاری در بخش تولید نیز بستگی به آموزش و ارتقای تکنولوژی بکارگیری شده در واحدهای تولیدی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد؛ در این راستا اداره کل آموزش فنی و حرفه ای اقدامات خوبی را در استان انجام داده که باید استمرار یابد.

وی با ارائه گزارشی از روند احیای واحدهای تولیدی راکد و نیمه راکد استان نیز اظهار کرد: ماحصل برگزاری جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که بصورت مستمر در استان برگزار شده، تاکنون این بوده که حدود 600 واحد تولیدی تسهیلات بانکی خود را دریافت و در مسیر راه اندازی و بازگشت به چرخه تولید قرار گرفته اند که در دهه فجر سالجاری نیز از تعدادی از این واحدها بازدید کردیم.

سعادت در ادامه از مشارکت و همکاری دستگاههای استانی زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیشبرد برنامه های توسعه استان و بویژه در موضوع احیای واحدهای تولیدی و توسعه آموزش های فنی و حرفه ای قدردانی کرد.