دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور گفت: امسال در آستانه سال جدید بیش از یکهزار و 400 پایگاه امداد جاده ای در محورهای مواصلاتی کشور ایجاد شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آإربایجان غربی به نقل از خبرگزاری ایرنا، مصطفی محمدیون عصر روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران در میاندوآب اظهار کرد: از این تعداد 700 پایگاه مربوط به حوزه جوانان است که 20 هزار جوان در حوزه سازمان جوانان مشغول به فعالیت هستند.
محمدیون همچنین افزود: در بخش امداد و نجات 27 فروند هلی کوپتر نیز برای عملیات نجات آماده شده و سه هزار خودروی امداد و نجات جاده ای نیز در حال آماده باش هستند.
دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه این سازمان در سراسر کشور 10 هزار نیروی رسمی و پیمانی دارد، اظهار کرد: در کنار نیروهای امدادی، 50 هزار نیروی داوطلب در حوزه امداد و نجات فعالیت دارند و بیش از یک میلیون نفر نیز در بخش جوانان به صورت داوطلب عضو هستند.
وی با تقدیر از تلاش جوانان و حضور آنها در جمعیت هلال احمر، بیان کرد: در بازدیدی که از پایگاه ها داشتیم، نظم و حضور با انگیزه و گرم جوانان، خارج از حد انتظار ما بود.
سفر دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور به صورت دوره ای به استان های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، زنجان و کردستان با هدف بازدید از پایگاه های جوانان و امداد و نجات هلال احمر و ارزیابی عملکرد، امکانات، تامین و تجهیز آنها صورت گرفت.
شهرستان میاندوآب با بیش از 277 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.