با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان غربی طرح نوروزی امدادخودروی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی با مشارکت شرکت امدادخودروی قمصری (قوشاچای ) فعالیت خود را آغاز نمود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی ، علیرضا رادفر معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان غربی در این مراسم با استقبال از این طرح با اشاره به جاذبه های تاریخی و گردشگری استان گفت: آذربایجان غربی با تمدن و تاریخ کهن، همراه با طبیعت بکر، جنگل‌های انبوه، مردمانی اصیل از اقوام مختلف ایرانی یکی از مناطق پرطرفدار ایران در ایام تعطیلات نوروز است.
رادفر افزود: این استان با یک هزار ۵۱۷ اثر ثبت شده ملی، ۵۸ منطقه نمونه و ۱۳ مسیر بکر گردشگری که براساس کاوش‌های باستان شناسی، میراث دار تمدن ۸ هزار ساله ای است که این روزها بی صبرانه منتظر مسافران نوروزی است.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنانش از گروه امداد خودرویی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خواست با برخورد مناسب با مسافران نوروزی که نشان از فرهنگ غنی مردم استان است از مهمانان نوروزی استقبال گرم داشته باشند.
در ادامه این مراسم محسن مددی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی نیز با اشاره به توافقات بعمل آمده با شرکت امداد خودروی قمصری ( قوشاچای) اجرای این طرح را در راستای نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی در جامعه ارزیابی نمود.
مددی افزود: این اداره کل در تلاش است از همه پتانسیل های موجود برای اشاعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی در جامعه بهره گیرد.
گفتنی است در ابتدای این مراسم تفاهم نامه همکاری مشترک آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی و شرکت امداد خودروی قمصری با حضور رادفر معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان به امضاء رسید.
این تفاهم نامه با هدف ارائه خدمات امدادی و تعمیراتی به خودروهایی که در مسیرهای مواصلاتی استان دچار مشکل فنی شوند ، امداد رسانی خواهد نمود .
در این طرح اگیپ های ثابت در سه مسیر گردنه قوشچی ، سراهی دارلک و سه راهی میاندوآب و 40 اگیپ سیار در مسیرهای مواصلاتی استان تردد و امداد رسانی خودرویی خواهند داشت.