توزیع سه هزار و 600 کارت بانکی حاوی سود فروش سوخت بین مرزنشینان جنوب آذربایجان غربی که در فاصله 20 کیلومتری از مرز قرار دارند، بار دیگر عنایت دولت یازدهم به مرزنشینان را به نمایش گذاشت؛ دستاوردی که برای نخستین بار در این استان مرزی کلید خورد.
به گزارش ایرنا، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی عصر شنبه در مراسم توزیع این کارت ها در فرمانداری اشنویه، گفت: دولت تامین معیشت مرزنشینان را موضوعی جدی و اساسی می داند و در نظر دارد تا مرزنشینی را به فرصت تبدیل کند.
علیرضا رادفر به برنامه ریزی های مدون دولت در این خصوص اشاره کرد و ادامه داد: این کارت ها با هدف بهبود معیشت روستائیان و مرزنشینانی که در فاصله 20 کیلومتری از مرز قرار دارند، توزیع می شود و در زمان حاضر اجرای این طرح در بین مرزنشینان جنوب آذربایجان غربی عملیاتی شده است.
وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به اجرای این طرح در سایر شهرستان های مرزی شمال این استان، یادآور شد: مبلغ کارت های سود سوخت شناور است و به صورت قسطی پرداخت می شود.
به گفته وی دولت تدبیر و امید در حالی روی کار آمد که اقتصاد کشور درگیر تورم حدود 46 درصدی و رشد اقتصادی منفی 6.5 درصدی بود اما تدبیر و دیپلماسی موفق دولت و حمایت های رهبری وضع اقتصادی کشور را سامان داده و زمان باروری و پویایی اقتصادی فرا رسیده است.
وی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید توانست رشد منفی اقتصاد را به بالای پنج درصد برساند، افزود: برای اولین بار در طول 60 سال گذشته صادرات کشور از واردات پیشی گرفته است.
وی ادامه داد: امروز کشور در عرصه اقتصادی شاهد تحولات و تغییرات بسیار ممتازی بوده و در این مدت موفقیت های چشمگیری در بخش کشاورزی از جمله خودکفایی و صادرات گندم به دست آمده و ایران در دولت یازدهم به رشد علمی 11 درصدی رسیده است.
اسعد خضری، فرماندار اشنویه نیز با مرور عملکرد مثبت دولت تدبیر و امید در این شهرستان، گفت: سد ' چپرآباد ' این شهرستان آماده بهره برداری بوده و ساخت بیمارستان 100 تختخوابی اشنویه نیز با سرعت خوبی در حال پیشرفت است.
به گزارش ایرنا طرح توزیع کارت سود حاصل از فروش سوخت در بین مرزنشینان جنوب آذربایجان غربی  آغاز شد و در قالب آن این کارت ها بین 309 روستای شهرستان های اشنویه، پیرانشهر و سردشت توزیع می شود.
31 روستای اشنویه در فاصله 20 کیلومتری از مرز قرار دارد و مشمول کارت های سود حاصل از فروش سوخت قرار گرفته است.