به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی ، کارگاه آموزشی مخاطرات حوادث طبیعی و کاهش اثرات همزمان با پنجم دی ماه روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی ، به همت اداره کل امور زنان و خانواده استانداری و با همکاری جمعیت هلال احمر استان برای بانوان شاغل در ادارات، اعضای شوراهای اسلامی ، مدیران مهدهای کودک  و اصحاب رسانه ومطبوعات برگزار شد .

سعید رهبر سوره رئیس مرکز آموزش آموزش جمعیت هلال احمر استان در این دوره آموزشی با اشاره و با بیان اینکه کشور ما با قرار گرفتن بر خط گسل و زلزله خیز بودن از جمله مناطق حادثه خیز به شمار می رود که ضروری است برای کاهش خسارات و تلفات جانی و مالی ، آمادگی هایی کسب و تدابیر لازم اتخاذ شود .

وی به اجرای طرح ملی خادم (خانواده آماده در مخاطرات ) اشاره نمود و افزود : در اجرای این طرح مخاطرات و آسیب هایی که در هنگام وقوع حوادث و بلایا باعث ایجاد خطر می کند به خانواده ها آموزش داده می شود .

وی با بیان اینکه این طرح در همه شهرستانها اجرا می شود، ادامه داد : برنامه ریزی خانواده ها برای آمادگی در بلایای طبیعی، آشنایی با محل های امن و ناامن، نقشه خطر، ارزیابی خطر سازه ای ، ارزیابی خطر غیرسازه ای و اقدامات مربوط به کاهش این خطرات و ضرورت تهیه کیف اضطراری خانواده از جمله اهداف طرح ملی خادم است .

در ادامه این دوره آموزشی ، کمکهای اولیه و چگونگی امدادرسانی در حوادث توسط مربیان مجرب جمعیت هلال احمر استان به حاضرین آموزش داده شد.